לוגו קרדיט משכנתאות

הבנק דחה את בקשתך למשכנתא? כדאי שתכיר את האפשרויות שלך

סירוב מהבנק לבקשת הלוואת משכנתא יכול להיות מאוד מתסכל ומייאש בייחוד אחרי שכבר התלהבת מהרעיון של רכישת בית משלך.

סירוב מהבנק לבקשת הלוואת משכנתא יכול להיות מאוד מתסכל ומייאש בייחוד אחרי שכבר התלהבת מהרעיון של רכישת בית משלך.

לכן, הניווט בעולם המשכנתאות יכול להיות מורכב ולפעמים אף סוחף, ארוך ומייגע.

מאמר זה נועד כדי להכיר לך את היסודות שיעזרו לך לקבל את האישור ולהימנע ממצב של סירוב מהבנק.

כאשר תפנה ליועץ משכנתאות תוכל לקבל את כל המידע – מדוע לא אישרו לך הלוואה מהבנק?

אך יש כמה סיבות שכדאי שתכיר למה הבנק מסרב לתת משכנתא כדי שיהיה לך קל יותר לתקן ולהגדיל את הסיכוי לאישור מחודש בעתיד.

1.יש לך ציון אשראי נמוך– ציון אשראי נמוך הוא אחת הסיבות הנפוצות ביותר לדחיית הלוואת משכנתא. המלווים משתמשים בציון דירוג אשראי כדי להעריך את הסיכון שלך בנתינת הלוואה ולקבוע את שיעור הריבית לה אתה זכאי. אם ציון האשראי שלך נמוך, זה מצביע על סיכון גבוה יותר עבור המלווה וזה עלול למנוע ממך לקבל הלוואה לבית ולא תוכל להתקדם בתהליך המשכנתא שלך.

מה אפשר לעשות: השג עותק של דוח האשראי שלך ועיין בו לאיתור שגיאות או אי התאמות. אם מצאתם אי דיוקים, דווחו עליהם ללשכת האשראי ותקנו אותם. בנוסף, עבדו על שיפור ציון האשראי שלכם על ידי תשלום חשבונות בזמן, הפחתת חובות ושמירה על יתרות כרטיס אשראי נמוכות. בדרך כלל, כדי להיות זכאי להלוואה קונבנציונלית (אחת ללא ערבות ממשלתית), ציון האשראי שלך יצטרך להיות בערך 620. אם הציון שלך נמוך מזה, אתה עלול לקבל סירוב.

חשוב לדעת: ציון אשראי טוב משפר את הסיכויים שלך להבטיח משכנתא בתנאים טובים יותר. המלווים מעריכים את דירוג האשראי שלך כדי לקבוע את שיעור הריבית והתנאים שהם מציעים כך ששמירה על היסטוריית אשראי חיובית ותקנית היא קריטית.

2.ההכנסה שלך לא מספיק יציבה- הכנסה לא יציבה עלולה להוביל לשלילת משכנתא. לדוגמה, אם שינית לאחרונה קריירה או שיש לך היסטוריית תעסוקתית קצרה, אם ההכנסה שלך נמוכה מדי או לא יציבה ומשתנה מאוד משנה לשנה, זה יכול לגרום לבנק לראות בך סיכון גבוה ולהוות סיבה לדחייה. המלווים רוצים להבטיח שיש לך הכנסה יציבה כדי לדעת שתוכל לעמוד בתנאי ההחזר של המשכנתא.

מה אפשר לעשות: לחכות עד שתהיה לך היסטוריית עבודה יציבה ובטוחה המראה לפחות שנתיים אותה הכנסה (ובאופן אידיאלי באותה עבודה). או אם הכנסתך נמוכה כדאי להגדיל את ההכנסה על ידי קבלת עבודה שנייה, קבלת העלאה בשכר או שיפור ההשכלה והכישורים שלך כדי להעפיל לתפקידים עם שכר גבוה יותר. ואם יש לך היסטוריה תעסוקתית קצרה, שקול לחכות עד שיהיה לך רקורד עבודה ארוך ויציב יותר לפני הגשת בקשה למשכנתא.

3.הערכת נכסים – המלווים דורשים הערכת נכס כדי לוודא שערך הבית תואם את סכום ההלוואה. מלווי משכנתאות מאפשרים לך ללוות רק אחוז מסוים מערך הבית, ואם ביתך מוערך נמוך מהמחיר שסוכם, זה יכול לגרום לשלילת הלוואה.

מה אפשר לעשות: אם שווי השמאות נמוך יותר, ניתן לנהל משא ומתן עם המוכר להפחתת המחיר או לבקש הערכה שנייה. לחילופין, ייתכן שתצטרך למצוא נכס אחר העונה על דרישות ההערכה של המלווה.

4.יחס חוב להכנסה גבוה- המלווים מחשבים את יחס החוב להכנסה שלך (DTI) כדי להעריך את יכולתך לנהל חובות נוספים. אם תשלומי החוב החודשיים שלך, כולל המשכנתא, עולים על אחוז מסוים מההכנסה שלך, זה יכול להוביל לדחיית הלוואה.

מה אפשר לעשות: לשלם חובות קיימים או להפחית את יתרות החוב שלך כדי להוריד את יחס ה-DTI שלך. לחילופין, אתה יכול להגדיל את ההכנסה שלך כדי לשפר את היחס.

5.מקדמה לא מספקת – רוב המלווים דורשים מקדמה אחוז ממחיר הרכישה של הנכס ששולם מראש. מקדמה גבוהה יותר גורמת בדרך כלל לסכום הלוואה נמוך יותר ועשויה להציע ריביות ותנאים טובים יותר. אך אם אין לך מספיק כסף למקדמה או שאין לך מספיק כסף כדי לכסות את עלויות הסגירה, זה יכול להוביל לדחיית הלוואה.

מה אפשר לעשות: התחל לחסוך כסף זמן רב מראש כדי שיהיה לך מספיק כסף למקדמה ולעלויות הסגירה. ניתן גם לבחון תוכניות סיוע בתשלום מקדמה או לשקול אפשרויות הלוואה חלופיות הדורשות מקדמה נמוכה יותר. אם מסרבים לך להלוואת משכנתא, חשוב שתבין את הסיבות לדחייה. על ידי היכרות הסיבות הללו תוכל לקבל החלטות מושכלות בתהליך הגשת הבקשה. חשוב להתייעץ עם איש מקצוע מומחה בתחום המשכנתאות שיוכל להדריך אותך בתהליך ולספק ייעוץ מותאם אישית בהתאם לנסיבות שלך. בסופו של דבר, דחיית בקשה להלוואה היא אכזבה, אבל כפי שניתן לראות, עדיין יש אפשרויות לתקן ולהגיש בקשה מחדש. פשוט, פנו אלינו לייעוץ מקצועי מיועצי המשכנתאות שלנו כדי להדריך אותכם בתהליך ולמצוא את אפשרות המשכנתא הטובה ביותר לצרכים שלך. נעריך בקפידה את מצבכם הפיננסי כדי לקבוע עבורכם תנאי משכנתא נוחים בתשלומים שאתם יכולים להרשות לעצמכם ונלווה אתכם במסע החשוב בחייכם עד הרגע שתשבו רגל על רגל בסלון ביתכם.

לשיחת ייעוץ חינם חייגו עכשיו: 8539*

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

משכנתאות

מה כדאי לדעת לפני לקיחת משכנתא? אספנו עבורכם את כל המידע החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון!

בעולם הנדל"ן, השקעה בנכס למטרות דיור היא אחת ההחלטות הכי חשובות שאדם עשוי לקבל בחייו. התהליך של קבלת משכנתא מצריך ידע רחב ובניית תוכנית פיננסית מתוכננת מראש.
כאן נכנס לתמונה ייעוץ משכנתאות.

משכנתאות

שלב אחר שלב "איך לחסוך בעלויות המשכנתא שלך?"

מחזור משכנתא יכול להיות מהלך פיננסי נבון שיעזור לך להחליף את הלוואת הדירה הקיימת בחדשה, בדרך כלל עם תנאים טובים יותר.
תהליך זה יכול להציע מגוון יתרונות, החל מהפחתת התשלומים החודשיים ועד לחיסכון בכסף לאורך חיי ההלוואה, להקטין את הריבית שלך, או אפילו לקבל גישה להון העצמי של הבית שלך למטרות פיננסיות אחרות.

מתעניינים במשכנתא או הלוואה?

מתעניינים במשכנתא או הלוואה?

בנק

© 2022 All rights reserved​

Yuval Ayalon

פנו אלינו!
חייג עכשיו!