לוגו קרדיט משכנתאות

חיסכון במשכנתא – כך תקבלו משכנתא משתלמת

משכנתא היא תהליך גדול, חשוב ומשמעותי עבור כל מי שרוצה לרכוש נכס. עבור הרבה אנשים משכנתא מצטיירת כתהליך ארוך ומייגע הכולל בתוכו חתימות אינסופיות על טפסים ומסמכים.

משכנתא היא תהליך גדול, חשוב ומשמעותי עבור כל מי שרוצה לרכוש נכס. עבור הרבה אנשים משכנתא מצטיירת כתהליך ארוך ומייגע הכולל בתוכו חתימות אינסופיות על טפסים ומסמכים.

בדיוק בגלל זה החלטנו לכתוב מאמר ייחודי שיעזור לכם להבין איך תוכלו לקבל משכנתא משתלמת מבלי שתצטרכו לרדוף אחרי הבנקים וגופי המימון.


כמה דברים שחשוב להבין לפני שהחלטתם לפנות לבנק:

חשוב שנבין כמה דברים לפני שאנחנו פונים לבנק לקבל משכנתא, בנק ישראל מציב מספר הגבלות בפני הבנקים בנושא המשכנתאות, הגבלות אלה נועדו להגן גם על הבנקים המעניקים את המשכנתא וכמו כן גם אתכם, הלווים. להלן כמה פרמטרים שהבנק בודק לפני שאתם לוקחים משכנתא:

אחוז המימון – מדובר בשיעור המשכנתא שאתם לוקחים בפועל. בנק ישראל מתיר לבנקים לממן עד 75% משווי הנכס אותו אתכם רוכשים בנכס ראשון ובעת זכייה במסגרת מחיר למשתכן הסכום עולה ל-94%. במידה ורכשתם כבר דירה ראשונה ואתם מעוניינים במשכנתא לרכישת נכס שני סכום מימון הבנק יורד ל-50%.

אחוז ההכנסה הפנויה – קיימת הגבלה על גובה ההחזר של כל אזרח לעד 50% משווי המשכורת שלו. כלומר נניח ואתם מרוויחים 10,000 ₪ בחודש- תוכלו להחזיר מקסימום של עד 5,000 ₪ בחודש.
המשכורת מחושבת בצורה הבאה- שיעור סכום המשכורות של בני הזוג נטו לאחר הורדה של הוצאות קבועות כגון: שכר דירה, הלוואות וכו'.

ברוב המקרים הבנק יעדיף להיות בטוח ולא יאפשר לכם לקבל החזר חודשי של מעל ל40% מההכנסה הפנויה, זאת במטרה ולהיות בטוח כי הוא לא מסתכן וכי תצליחו לעמוד במשכנתא אותה הוא מעניק לכם.

חשוב שתבינו שכמו שהבנק יודע להגביל את ההחזר החודשי שלכם, חשוב מאוד שתעשו בדיקה ותוודאו מה ההחזר החודשי שאתם יכולים לעמוד בו לטווח הארוך.

נתוני האשראי שלכם ודירוג האשראי שלכם – נתון נוסף שהבנק בודק לפני שאתם לוקחים משכנתא הוא חיווי האשראי שלכם- בהתאם לחוק נתוני אשראי שנכנס לתוקפו, הבנק אוסף עליכם מידע ויודע על הפעולות הפיננסיות אותן ביצעתם בעשור האחרון. במידה ולא התנהלתם בצורה כלכלית נכונה בשלושת השנים האחרונות: חזרו לכם צ'קים, לא עמדתם בתשלומי הלוואות או חרגתם ממסגרות- הדבר ישפיע על החלטת הבנק האם להעניק לכם משכנתא או לא.
בהתאם לדירוג האשראי שלכם ( ציון הנע בין 0-1000 שמושפע גם הוא מההתנהלות הפיננסית שלכם) יקבע הבנק את התנאים של המשכנתא אותה תקבלו.

על כן, לפני שאתם רוצים לקבל משכנתא חשוב שתקדימו תרופה למכה ותבדקו האם יש לכם נתוני אשראי שליליים וכמו כן מה הוא דירוג האשראי שלכם, בכדי לחסוך סירובים ותנאים גרועים מהבנק בעת לקיחת משכנתא.

במידה והחלטתם שאתם רוצים לקחת משכנתא חשוב שתפנו לקבל ייעוץ משכנתאות.

יועץ משכנתאות יוכל לעזור לכם לקבל תנאים טובים יותר מהבנק ולחסוך לכם עוגמת נפש רבה.
כך תוכלו לקבל תנאים טובים יותר ומתאימים יותר עבורכם.

מחזור משכנתאות

לאחר שקיבלתם משכנתא, חשוב שתפנו לקבל ייעוץ משכנתאות כל שנה וזאת במטרה לחסוך עוד ולשפר את התנאים של המשכנתא הקיימת שלכם. תהליך מחזור משכנתאות יוכל לעזור לכם לשנות את התנאים בצורה שמתאימה לכם אם יכולת ההחזר שלכם השתנתה, אתם רוצם לפדות עוד סכום ולהקטין את סכום המשכנתא ועוד.

אנו בחברת קרדיט משכנתאות מתמחים בייעוץ משכנתאות, מחזור משכנתאות וליווי אישי לקבלת משכנתא.

לשיחת ייעוץ חינם חייגו עכשיו: 8539*

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

משכנתאות

מה כדאי לדעת לפני לקיחת משכנתא? אספנו עבורכם את כל המידע החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון!

בעולם הנדל"ן, השקעה בנכס למטרות דיור היא אחת ההחלטות הכי חשובות שאדם עשוי לקבל בחייו. התהליך של קבלת משכנתא מצריך ידע רחב ובניית תוכנית פיננסית מתוכננת מראש.
כאן נכנס לתמונה ייעוץ משכנתאות.

משכנתאות

שלב אחר שלב "איך לחסוך בעלויות המשכנתא שלך?"

מחזור משכנתא יכול להיות מהלך פיננסי נבון שיעזור לך להחליף את הלוואת הדירה הקיימת בחדשה, בדרך כלל עם תנאים טובים יותר.
תהליך זה יכול להציע מגוון יתרונות, החל מהפחתת התשלומים החודשיים ועד לחיסכון בכסף לאורך חיי ההלוואה, להקטין את הריבית שלך, או אפילו לקבל גישה להון העצמי של הבית שלך למטרות פיננסיות אחרות.

מתעניינים במשכנתא או הלוואה?

מתעניינים במשכנתא או הלוואה?

בנק

© 2022 All rights reserved​

Yuval Ayalon

פנו אלינו!
חייג עכשיו!